cryptocat

Windows İçin Ücretsiz Chat/Sohbet Şifreleme Programları

Facebook gibi sosyal ağlarda sohbet ediyorsunuz, Google Hizmetleri bu gün çok yaygın ama hiç bu hizmetler ile gizlilik ve güvenlik düşündünüz mü? Bu hizmetlerden bazıları gizliliği göz ardı ediyor, gizlilik bir zorunluluktur ve herkes bunun farkında olmalıdır.

Bugün mümkün olan en iyi güvenlik sistemi ile şifreli bir sohbet platformu sunmak için bazı ücretsiz chat/sohbet şifreleme programlarını inceledim.

Ücretsiz Chat/Sohbet Şifreleme Programları

Bu alanda yardımcı olacak ücretsiz 3 programları sizlerle paylaşmak istedim. Umarım sizler için faydalı olacaktır.

Cryptocat

cryptocat

Cryptocat arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınızla güvenli sohbet sağlayan ücretsiz bir tarayıcı uzantısıdır. Kullanımı çok kolay ve güvenlik ve gizlilik en iyi verimi sağlar. Temelde açık kaynak kodlu şifreli bir anlık mesajlaşma platformudur. Cryptocat sohbet odaları prensinde temelde çalışır. Sohbet odalarına katılın ve sohbet etmeye başlayın. Bir grup sohbeti olabilir ya da özel bir sohbet başlatmak için herhangi bir üyeye tıklayabilirsiniz.


Cryptocat yararlı bir uzantıdır, çok basit ve kullanımı kolaydır. Bu Chrome, Firefox ve Safari için kullanılabilir. Cryptocat İndir

Bitdefender Chat/Sohbet Şifreleme

Bitdefender Chat Encryption; Bitdefender Sohbet Şifreleme güvenli bir Yahoo Messenger veya Windows Live Messenger (Skype) üzerinden arkadaşlarınızla sohbet etmenize olanak tanıyan başka bir sohbet şifreleme aracıdır. Güvenli ve şifreli bir şekilde sohbet etmek için, Bitdefender Sohbet Şifreleme aracını yükleyebilirsiniz. Bu aracı çalıştırmak için Yahoo Messenger v8.1 veya Windows Live Messenger v8.5 yüklü olması gerekir. Ayrıca bu hizmeti kullanmak için ayrı bir Bitdefender Hesabı oluşturmanız gerekir.

Bitdefender şifreli sohbet programını indirmek için buraya tıklayın.

X-IM

X-IM güvenli mesajlaşma ve sohbet sunan ücretsiz bir anlık mesajlaşma programıdır. Herhangi bir X-IM kullanıcıya güvenli mesaj gönderebilirsiniz ve çevrimdışı bile olsa çevrimiçi olduğu zaman mesaj gönderilecektir. X-IM ayrıca sisteminizin güvenlik duvarı ile uyumlu olacak. Genel olarak inanılmaz özellikleri ile iyi ve güvenli anlık mesajlaşma programıdır. Ücretsiz ve ücretli sürümleri mevcuttur.

X-Im

X-IM programını buradan indirebilirsiniz.

Windows İçin Ücretsiz Chat/Sohbet Şifreleme Programları İçin Yorum Yap