Outlook.Com Sitesinden Skype Kişiler İle HD Görüntülü Konuşma Yapın

Şimdiye kadar, Outlook.com, kullanıcıların sadece sınırlı sayıda Skype uygulaması veya masaüstü istemcisi yüklemek zorunda kalmadan kendi Outlook.com hesabı üzerinden görüntülü görüşme yapma ayrıcalığı vardı.

Bugün Microsoft bu konu ile ilgili bir duyuru yayınladı. Tüm Outlook.com kullanıcıları artık Skype HD (High Definition) video, görüntülü konuşma yapması mümkün olacak. Web tarayıcınızı terk etmek zorunda kalmadan, Outlook.com gelen kutunuzdan görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Outlook.com bu yeni tanıtılan özelliği kullanmak isteyenler Skype Web arama olarak adlandırılan küçük bir eklentiyi yüklemesi gerekiyor. Windows için mevcut tüm önemli web tarayıcıların yanı sıra, eklenti hatta, Mac kullanıcıları Outlook.com kullanarak HD görüntülü görüşme yapmasını sağlıyor, hem de Mac üzerinde Safari tarayıcısını da destekler.

Resmi Skype blogun belirttiği gibi, HD video görüşmeleri yapmak için, hem kullanıcılar hem de HD uyumlu görüntüler, web kameraları, mesajlaşma istemcileri ve geniş bant internet ağına sahip olmaları gerekiyor.

Skype eklentisi yükleme ve Outlook.com HD video araması nasıl yapılır?

1.Adım: Bu sayfada Başlayın düğmesine tıklayın.


skype goruntulu konusma eklentisi

 

2.Adım: Bir sonraki ekranda Kabul ediyorum-devam et düğmesine tıklayarak eklentiyi indirin.

skype goruntulu konusma eklentisi indirme

 

3.Adım: Eklentiyi yükledikten sonra, yüklenen dosyayı çalıştırın ve eklentiyi yükleyin. Yüklemeyi yaptıktan sonra, Outlook.com hesabınıza gidin. Kişiler ile konuşma yapmak için aşağıdakileri yapın.

skype goruntulu konusma eklentisi ile konusma

Outlook.Com Sitesinden Skype Kişiler İle HD Görüntülü Konuşma Yapın İçin Yorum Yap