Indir 76da Ramazana Ozel Android Uygulamalar

İndir 76’da Ramazana Özel Android Uygulamalar!

İndir76  ailesi olarak siz değerli İndir76 kullanıcılarımıza özel Ramazan ayı ile ilgili faydalı olacağını düşündüğümüz uygulamaları sizler için derledik. Ramazan ayı ile ilgili hazırladığımız uygulamalar ile güzel ve manevi bir Ramazan geçirmenizi diliyoruz.

Ramazan Rehberi

Ramazan Rehberi uygulaması Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanış olan ve Ramazan ile ilgili bilgilere kolayca ulaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama ile Türkiye’de ki tüm iller ve dünyadaki bütün şehirler için imsakiye bilgileri, Ramazan ile ilgili Ayet-i Kerimeler ve Hadis-i Şerifler, oruç hakkında bilgiler, zekat ve fitre bilgileri, sıkça sorulan sorular, Ramazan hakkında genel dini bilgiler, Ramazan hakkında Makaleler, Hutbeler, Vaazlar’a ulaşabileceksiniz.

Download

Indir 76da Ramazana Ozel Android Uygulamalar

İmsakiye 2014


İmsakiye 2014 uygulaması da İmsak vakitlerini öğrenebileceğiniz bir uygulamadır. İftar ve sahur vakitlerini öğrenmenin yanı sıra Ramazan ile ilgili her güne ait günün dualarına, gündelik ayetlere, günlerle ilgili hadislere, yemek menülerine ve günlere ait olan sünnetlere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca iftar saatine otomatik olarak Ezan sesini ayarlayın ve orucunuzu bu şekilde açın.

Download

Ramazan Duaları

Uygulama ile Ramazan ayına ait olan günlük dua ve zikirleri bulabilirsiniz. Ramazan ayı manevi güzellikleri yaşayabileceğimiz en önemli aydır. Bu ayda bizleri kuşatan manevi zamanları dua, ibadet, hayır ve hasenat ile geçirmek sünnettir.

Resûllullah (sas) ramazanda diğer aylardan daha fazla kulluk yapmaya çalışır, sevabını Allah’tan bekleyerek ramazanı ibadetle geçiren kimsenin geçmiş günahlarının bağışlanacağını bildirirdi.

Download

Dua ve Sureler

Uygulama ile Namaz duaları ve Namaz surelerinin Türkçe ve Arapçalarına ulaşabilirsiniz. Fatiha, Fil, Kurayş, Maun, Kevser, Kafirun, Nasr, Nas Suresi vb namaz surelerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama namaz kılmayı ve abdest almayı öğrenmek isteyenler için hazırlanmıştır. Sizde uygulama sayesinde hem abdest almayı, hem namaz kılmayı öğrenebilir ve Namaz’da okunması gereken dua ve sureleri dinleyerek kolayca ezberleyebilirsiniz.

Download

İndir 76’da Ramazana Özel Android Uygulamalar! İçin Yorum Yap