Balabolka 2.8.0.554 İndir

Yazıyı Sese Çevirme Programı

Balabolka; Text-To-Speech (TTS), yazıyı sese çevirme, yazıyı insan sesine dönüştüren ücretsiz ve Türkçe bir programdır. Yalnız unutmamak gerekir ki sadece ingilizce metinleri seslendirebilir.

Dönüştürülen sesleri WAV, MP3, MP4, OGG veya WMA dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Program, AZW, AZW3, CHM, DjVu, DOC, EPUB, FB2, HTML, LIT, Mobi, ODT, ÇHC, PDF ve RTF dosyalarının metinlerini okuyabilir. Kısayol tuşları ile programı kontrol edebilirsiniz ve ayrıca yazı tipi ve arka plan rengini özelleştirebilirsiniz.

Program Microsoft Speech API (SAPI) çeşitli versiyonları kullanır, hız oranı ses parametrelerini değiştirebilme imkanı sağlar. Kullanıcı, ses eklemlenme kalitesini artırmak için özel bir substitution – ikame listesini uygulayabilir. Eğer kelimelerin yazımını değiştirmek istediğinizde bu özellik yararlıdır. Telaffuz düzeltme için düzenli ifadelere dikkat edilmesi gerekir.


Bir ses dosyası bir bilgisayarda ya da modern dijital müzik çalarlar üzerinde oynatıcı ile oynatılır, metin (şarkı için şarkı sözleri aynı şekilde,) eş zamanlı görüntülenir.

Balabolka Ekran Görüntüleri:

balabolka 1 balabolka

Balabolka 2.8.0.554 İndir İçin Yorum Yap